Jak si zažádat o hypotéku na koupi RD v ČR při životě v zahraničí?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mohu se zeptat na možnosti žádání o hypotéku na koupi RD v ČR (5 mil Kč), pokud s rodinou (partner Brit, dvě mimča) žijeme v zahraničí (Anglie), kde již máme hypotéku na náš stávající RD v hodnotě 6 mil? Je možné si již ze zahraničí zažádat o hypotéku s našimi stávajícími příjmy, abychom měli již nový dům v ČR zajištěný ještě než se budeme stěhovat (začátek příštího roku) s tím, že bychom ručili kupovaným domem a naším stávajícím domem zde v Anglii, dokud jej neprodáme - hodnota 6mil. Kč, zisk pro nás z prodeje 2 mil. Kč, dodatečně po prodeji využitý pro splacení části české hypotéky? Finančně si můžeme dovolit momentálně platit jak stávající anglickou tak i novou českou hypotéku, tak abychom mohli s klidem zde dům prodat s vědomím, že už se máme kam stěhovat v ČR, pokud to dává smysl. Jaký typ hypotéky je pro nás možný? Děkuji za radu. S pozdravem

Dobrý den,

váš plán má 2 slabá místa. Za hypotéku u českých bank je obvykle možné ručit nemovitostí pouze na území ČR. Pro sjednání korunové hypotéky bývají vyžadovány příjmy v CZK (nyní máte příjmy v GBP?) - jinak by se jednalo o komplikovanější cizoměnovou hypotéku (příjmy v GBP, úvěr v CZK - kurzové riziko).

Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.