Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #11438, Cizoměnový účet v GBP

Cizoměnový účet v GBP, Běžný účet

M

Dobrý den, lze aktuálně u některé banky v ČR sjednat účet vedený v GBP, k němuž by byla vystavena platební karta? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

ano, vedení běžného účtu v GBP nabízejí zejména větší banky (např. KB, RB, ČS). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpověď z povinného ručení kdykoliv chcete? Jen u jedné pojišťovny

Výpověď z povinného ručení kdykoliv chcete? Jen u jedné pojišťovny

23.11.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Povinné ručení potřebuje každý, kdo má auto a chce s ním jezdit. Jeho sjednání je snadné. Jenže změna pojišťovny už bývá složitější. A to dost výrazně. Kdykoliv vás nechá odejít jen Direct pojišťovna. U ostatních musíte počkat i několik měsíců.

Hypotéka na stavbu domu: poradíme vám, jak ji získat i čerpat

Hypotéka na stavbu domu: poradíme vám, jak ji získat i čerpat

20.11.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéka na stavbu domu představuje pro řadu žadatelů poměrně velkou výzvu. Nestačí jen požádat, předložit potřebné doklady a půjčku vyčerpat. Pokud podceníte postup stavby nebo možné vícenáklady, může vás to stát spoustu peněz. Podívejte se, na co si dát u hypotéky na výstavbu domu pozor.

Home Office aneb zařízení s Windows 10 největším pomocníkem

Home Office aneb zařízení s Windows 10 největším pomocníkem

19.11.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Skvělé možnosti pro práci na dálku nám nabízejí moderní zařízení se systémem Windows 10, díky nimž toho můžeme zvládnout mnohem více a rychleji. Kromě klasických notebooků, existují i další vhodná zařízení pro práci z domova, ať už výkonné All in One PC nebo skladné Mini PC. Pojďte se podívat!

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#11901, Hypotéka, nákup a prodej bytu, Hypoteční poradna, 24.11.2020

Dobrý den, mám koupený byt na hypotéku se splatností 30 let. Po 10 letech chci byt prodat a koupit si jiný v podobné hodnotě. Šance, že bych prodal byt a hned v návaznosti na to koupil byt jiný, asi není moc veliká. Počítám tedy s tím, že byt prodám, seženu si dočasné bydlení a budu hledat ke koupi nový vyhovující byt. Jaké jsou možnosti ohledně ponechání si právě běžící hypotéky? S prodejem bytu už ho nemohu použít jako zástavu. Je banka ochotna nějakou specifikovanou dobu a třeba i za určitých dočasných podmínek počkat, než budu moci použít jako zástavu pro stávající hypotéku nový byt? Nebo je jediná možnost prodejem bytu hypotéku předčasně splatit a pak si vzít novou? Vím, že existuje předhypoteční úvěr, který nevyžaduje zajištění zástavním právem. Ten ale není moc výhodný. Děkuji

Dobrý den, za hypotéku je třeba ručit bance nemovitostí. U překlenovacího/předhypotečního úvěru zástava vyžadována není, ale úroková sazba je méně výhodná. Nejjednodušší bude byt prodat, hypotéku splatit a následně si koupit jiný byt a na něj čerpat nový úvěr. Je nepravděpodobné, že by banka souhlasila s prodejem nemovitosti a nedoplacením hypotéky. S dostatečným příjmem by taktéž šlo nejprve koupit nový byt a čerpat druhou hypotéku. A následně starý byt prodat či pronajímat. 

RP

#11900, Insolvence a rouškovné, Exekuce a insolvence, 24.11.2020

Dobrý den, jsem invalidní důchodce v insolvenci. Bude mi krácen příspěvek 5 000 Kč (rouškovné)? Děkuji za odpověď.

Dobrý den rouškovné bude vypláceno formou jednorázové nepostižitelné dávky. Zůstane Vám celých 5 000 Kč. Exekutor ani ins. správce nebudou moci nic z této částky srazit.

J

#11899, Prodej bytu v SJM, Reality, 24.11.2020

Dobrý den, máme s manželem byt v SJM. Ráda bych jej prodala, za ušlý zisk doplatila hypotéku a popř. zbytek si s manželem rozdělila. Jenomže manžel s tím nesouhlasí a nechce byt prodat. Co s tím? Jak řešit tuto situaci? Děkuji za radu.

Dobrý den, při prodeji bytu v SJM je třeba souhlas obou manželů. V manželství je třeba takto závažná rozhodnutí činit společně a hledat kompromis přijatelný pro oba. Jsou-li mezi vámi nepřekonatelné rozpory, můžete se nechat rozvést a dál jít každý svou cestou. V rámci rozvodu by byl vypořádán majetek v SJM a každý by pak mohl volně disponovat se svou částí majetku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR