Jak zdanit příjem z těžby dřeva a využít paušální výdaje a odpočitatelnou položku?

15.3.2022 Daně

Dobrý den, kvůli kůrovci jsem si musela v roce 2021 najmout firmu na těžbu dřeva. Příjem z dřeva 400 tis. Kč, výdaj na práci 200 tis. Kč, rozdíl 200 tis. Kč je potřeba zdanit. Jak je to v tomto případě s daní z příjmu? Jsem fyzická osoba. Mám nárok si uplatnit paušální výdaje ve výšce 80%? Mám nárok i na odpočitatelnou položku (roční bonus)? Mám nárok na oboje? (paušální výdaj i roční bonus?) Děkuji

Dobrý den,

paušální výdaje 80% si může uplatnit živnostník podnikají v oboru lesnictví a zemědělství. Vy budete uplatňovat skutečné náklady (200 000 Kč) a danit zisk 200 000 Kč. V rámci daňového přiznání můžete uplatnit všechny daňové slevy, na které máte nárok (na poplatníka, atd.).