Jak na darování akcií Allianz Slovenská pojišťovna své dceři? Průvodce pro správné provedení

Investice se zhodnocením až 12%

Vlastním 10 ks akcií Allianz Slovenská pojišťovna, rád bych je daroval své dceři. Jak to provést? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

držet 10ks akcií se dnes nevyplatí, doporučuji prodat. Máte akcie na svém majetkovém účtu nebo jsou dosud vedeny v tzv. nezařazené evidenci? Ať už budete chtít akcie prodat či darovat, jako první bude třeba převést akcie z nezařazené evidence na Váš majetkový účet. Vyberte si prostředníka, který Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu (doporučuji Fio banku). Ten Vám otevře majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) a převede Vám na něj akcie. Budete-li chtít akcie darovat, Vaše dcera si taktéž bude muset nechat zřídit majetkový účet u CDCP. Pak teprve bude možné akcie převést.