Co se stane, když nezaplatíte poplatek notářce po dědickém řízení?

Dobrý den, rád bych se zeptal ohledně dědického řízení a poplatku notáře. Otec dědil po svém otci a po ukončení dědického řízení můj otec zemřel (cca 14 dní) a nezaplatil notářce ten poplatek. Pak jsem šel tedy k dědickému řízení já (k dědictví po mém otci). Já jeho dědictví přijal. Zdědil jsem pouze majetek, který on právě zdědil v jeho dědickém po jeho otci (mým dědovi). Nic navíc, vyjma pár dluhů. Já poplatek teď zaplatil za své dědické s otcem. Je pravděpodobné, že paní (stejná jako u předchozího dědictví) notářka bude po mě vymáhat ještě později ten poplatek, co měl platit otec? Děkuji.

Dobrý den,

ano, toto je pravděpodobné, protože poplatek notáři (který měl zaplatit otec) se stal dluhem a součástí dědictví, které jste Vy přijal.