Exekutor neinformoval o pohledávce až po mé námitce v katastru - jak se bránit?

Dobrý den, před 4,5 lety bylo ukončeno dědické řízení po mém manželovi, celé řízení trvalo necelé dva roky. Dědictví jsem přijala i s exekucemi, které jsem poplatila. Dle výpisu z exekutorské komory již na mé jméno nikdo nevedl žádnou pohledávku. Při náhledu do katastru jsem však zjistila, že tam stále zůstává zástavní právo. Kontaktovala jsem tedy daného exekutora s tím, že nevím o žádné nezaplacené pohledávce a prosím o vymazání záznamu. Jako reakce mi tento týden od daného exekutora přišlo usnesení o exekuci, která po smrti manžela na mě připadá, jedná se o částku cca 31 tisíc. Původní dluh je uveden 8 900 Kč. Částka 31 tisíc je s úroky za uplynulé 4,5 roky. Jde se v tomto případě nějak odvolat? Přijde mi absurdní aby mi exekutor celou dobu nedal vědět a zareagoval až po mé námitce ohledně záznamu v katastru. Děkuji

Dobrý den,

doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. Právník za úplatu váš případ prostuduje a poradí, zdali je možné a má smysl se odvolávat či nikoliv.