Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #16608, Devizový účet a výběry z bankomatů

Devizový účet a výběry z bankomatů, Běžný účet

25.1.2022 Běžný účet

Dobrý den, budu se na delší dobu pracovně přesouvat do zahraničí (EU) a chci si proto otevřít euro účet s tím, že euro účty u Equa a Monety jsou téměř totožné (nulové poplatky za vedení, výběry z bankomatů v ČR i EU zdarma, atd.). Všiml jsem si ale, že Equa nyní spadá pod Raiffeisenbank a v letošním roce nejspíš jako značka zanikne. Nevím, co to bude znamenat pro výhody, které u jejich euro účtu momentálně spatřuji. Moneta se zase slučuje s Air Bank a vyvstává u mě podobná pochybnost. U které banky bych měl euro účet otevřít? Děkuji. Adam

Dobrý den,

situaci s očekávanými fúzemi jste popsal naprosto přesně. Současní i budoucí klienti jsou v nejistotě a ani náš portál bohužel nyní nemůže odhadnout jakou politiku zvolí vedení fúzovaných bank?

Přehled všech podmínek devizových účtů najdete jako subkategorii běžných účtů v našich přehledech a porovnáních. Osobně bych nyní volil devizový účet Equa bank, neboť tam budou zachovány nulové poplatky za výběry z bankomatů v zahraničí (nulové poplatky nabízí Equa i Raiffeisen Bank). Naopak v případě Moneta bankyAir Bank zatím bezplatné výběry nabízí pouze Moneta (Air Bank nikoliv - byť výběry v EU jsou nabízeny za zvýhodněných 35 Kč oproti zóně mimo EU za 100 Kč).