Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #13780, Dlužím peníze a věřitel chce zaplatit

Dlužím peníze a věřitel chce zaplatit, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, chtěla bych poradit. Mám dluh na zdravotním pojištění cca 60 000 Kč. Volala jsem paní, která se tím zabývá a chtěla se s ní domluvit. Bohužel mi bylo řečeno, že splátka je 2 400 Kč a méně ne, i když jsem jí řekla, že si to nemohu dovolit. Buď budu platit nebo to jde na exekuci. Jde se proti tomu nějak bránit? Pokud budu splácet méně ale budu něco pravidelně posílat, mohou mě dát k exekuci? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vy ale opravdu nejste v situaci, kdy byste mohla diktovat věřiteli, kdy a kolik peněz mu vrátíte. Vaší povinností je dostát svým závazkům (splatit ihned celý dluh 60 000 Kč). Věřitel Vám velmi benevolentně nabízí splátkový kalendář s min. měsíční splátkou 2 400 Kč. Doporučuji Vám s velkou vděčností tento návrh přijmout a dále nad ničím nepřemýšlet. Návrh na exekuci může věřitel podat kdykoliv (nestačí splácet něco málo, byť pravidelně).