Dlužím peníze v Německu, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, žila jsem 5 let v Německu, 3 roky jsem byla na ulici a pracovala v Mnichově. Pak jsem se teprve nastěhovala k sestře u Berlína s tím, že se platí jen jedna televize. Chtějí abych zaplatila přes 800 euro za falešnou adresu v Mnichově, kde jsem nikdy nebydlela. Asi šest měsíců jsem pak bydlela sama, to jsem jim předplatila 130€ a zbytek není fér. Jsem už rok a pár měsíců zpět v Česku a nikdo tady s tím nic neudělá. Nemají právo zasahovat do cizí země. Jsem maminka na mateřské a jsem sama. Bydlím tedy s rodiči, ale víte, že výdeje platím sama i z toho malá co mám. Kam bych se prosím měla obrátit a co udělat, abych to měla v pořádku? Děkuji

Dobrý den,

kdo a proč chce po Vás uhradit 800 EUR? Kdo a jak přišel na to, že máte v Berlíně falešnou adresu? Případné spory v Německu si musíte urovnat sama (pokud nikomu nic nedlužíte či jste na dané adrese nikdy nebydlela, sdělte to protistraně). Ať už jste v právu či nikoliv, určitě Vám nepomohou argumenty "Německo nemůže zasahovat do Česka/jsem matka/nemám peníze". Naopak - vymahatelnost práva nezná hranic (dlužíte-li něco v Německu, stěhováním do Česka se dluhu nezbavíte).