Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #11863, Do čeho mám investovat?

Do čeho mám investovat?, Akcie a investice

ZP

Dobrý den, je mi 57 let a mám fondy ve dvou bankách, kam vkládám měsíčně peníze, aby se mi zhodnotily. Pokud bych rád investoval i jinde nebo jinak aby se mi peníze ještě víc zhodnotily, rád bych věděl, co by bylo nejméně rizikové a hodilo se pro mě. Ještě stále pracuji. A pár let budu. Nerad bych naletěl podvodníkům, párkrát už se mi to stalo. Navíc mne často obtěžují spam emaily z ciziny, kde mi různé společnosti nabízejí, abych investoval do nich, přestože je neznám a nikdy jsem je nekontaktoval. Obvykle jde o firmy z USA a Ruska. Občas mi i volají. Někdy i Češi co předstírají, že jsou z ciziny a chtějí ode mě peníze a investice. Nevím kde přišli k mému telefonu a emailu ale dost mne to obtěžuje. Je proto tomuhle nějaká obrana? Slyšel sem i o bitcoinech a rád bych se o tom dozvěděl více, jelikož mi to taky dříve nabízeli, ale nešel jsem do toho kvůli tomu, že o tom moc nevím. Děkuji za odpověď. 

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

neexistuje jedna univerzální rada, do čeho je nejlépe investovat. Každá investice má svá pro a proti. Riziko je přímo úměrné očekávanému zisku. Určitě nereagujte na žádné nabídky z ciziny ani od Čechů, kteří se Vás takto snaží kontaktovat (ve většině případů se jedná o podvod). Nejlepší obranou proti těmto nevyžádaným telefonátům a emailům je všechny hovory ignorovat, vůbec se s nimi nebavit a hned telefon pokládat. Taktéž nereagujte na emaily a označujte je za spam. Bitcoin je vysoce riziková záležitost. Můžete hodně vydělat, ale taktéž přijít o všechno. 

Do čeho tedy investovat? Akcie, dluhopisy, fondy, nemovitosti, komodity, zlato, umění, atd. Je mnoho možností. Abych Vám byl schopen dobře poradit, musel bych znát mnoho detailů (jaké jsou vaše majetkové a rodinné poměry, jaký je váš rizikový profil, co od investice očekáváte, jakému oboru dobře rozumíte, co by Vám udělalo radost, atd.). 

V případě zájmu o osobní konzultaci (980 Kč/hod) mne prosím kontaktujte přes email petr.jermar@banky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

1.12.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

30.11.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zabránit tomu, aby vám exekutoři zabavili i to, na co nemají nárok. Přesně to má za úkol nový chráněný účet. Návrh na jeho vytvoření nedávno schválila poslanecká sněmovna a nyní ji bude řešit senát. Pokud tato novela exekučních předpisů projde, nebudou se už dlužníci bát, že přijdou o nezabavitelné minimum.

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

27.11.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéka vs. hypoúvěr a další úvěry. Tak vypadá „věčný” souboj o to, jak co nejvýhodněji získat peníze na nákup, stavbu nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Mezi hypotékou a úvěrem je přitom několik zásadních rozdílů. Podívejte se na ně a zjistěte, jaká půjčka se vám víc vyplatí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#11998, Refinancování půjčky, Půjčka, 4.12.2020

Dobrý den, kdybych si chtěl požádat o refinancování úvěru, co po mně banka bude vše chtít? (výpis z účtu, potvrzení o příjmu atd.) A co vše si banka zjišťuje? Nahlíží do registrů? Zjišťuje si bonitu atd? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, před každým poskytnutím úvěru (půjčka, refinancování, konsolidace) musí banka důkladně prověřit bonitu žadatele. Je třeba mít dostatečný příjem, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a nemít negativní záznam v registrech. Banky toto ověřují několika způsoby (potvrzení o příjmech, výpisy z účtu, náhled do BRKI/NRKI/SOLUS, atd.). 

KS

#11997, Insolvence a přeplatek, Exekuce a insolvence, 3.12.2020

Dobry den, v lednu 2021 mi konci insolvence, mam zaplaceno 60 % dluhu. Mel jsem zaplatit behem 5 let 38,68 % pohledavek, bude mi vracen preplatek? Dekuji za odpoved.

Dobrý den, cílem insolvence je splatit během 5 let co nejvíce dluhů (až 100%). Žádný přeplatek Vám vrácen nebude, ani o něm nelze takto hovořit. Spíše by se dalo říci, že při splacení 60% máte nedoplatek ve výši 40%, který Vám bude prominut. 

MH

#11996, Zahraniční platba, Platba, 3.12.2020

Dobrý den, kdy může dorazit platba poštovní poukázkou ze Slovenska na český účet? Děkuji

Dobrý den, bankovní euro platba (SEPA) trvá 1 pracovní den. K této lhůtě je třeba připočíst čas na zpracování poštovní poukázky slovenskou poštou, což bych odhadoval na max. 1-2 pracovní dny. Platba by Vám tak měla dorazit nejpozději za 3 pracovní dny. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR