Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3742, Dokládání příjmu ze zahraničí

Dokládání příjmu ze zahraničí, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, žijeme s partnerem v zahraničí a chtěli bychom si pořídit rodinný dům. Pravidelné příjmy v ČR nemáme. Chtěli bychom si půjčit přibližně 1 mil., což by bylo asi 2/3 ceny nemovitosti. Chci se zeptat, zda je možné dostat hypotéku na nákup nemovitosti, kterou si plánujeme pořídit v rozmezí např. 1 roku? A jaké podmínky můžeme očekávat ohledně dokládání příjmů ze zahraničí v době uzavírání smlouvy a zda je nutné je dokládat i po návratu do Čech?

Dobrý den,

je možné získat hypotéční příslib na budoucí nákup nemovitosti (kolik Vám banka půjčí za jakých podmínek), ale peníze Vám banka fyzicky uvolní až po předložení kupní smlouvy na nemovitost. Banky obvykle tyto podmínky nabízejí max. na několik měsíců dopředu, garance na 1 rok je příliš dlouhá (podmínky se na trhu mění). Úvěr ve výši 2/3 hodnoty nemovitosti, resp. vlastní úspory ve výši 33%, je Vaší silnou stránkou. Dnes je na trhu přebytek žadatelů o 80-90% hypotéky a naopak nedostatek zájemců s nižším LTV - dosáhnete na lepší podmínky. Příjem ze zahraničí bude problematický, neboť úvěr bude v korunách a současný příjem je v cizí měně, výsledkem čehož je kurzové riziko, před kterým Vás banka ze zákona na ochranu spotřebitele musí chránit. S budoucím příjmem z ČR v korunách nyní kalkulovat nelze. Vyplňte prosím formulář hypoteční kalkulačka a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.