Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14234, Dostanu hypotéku?

Dostanu hypotéku?, Hypoteční poradna

JN

Dobrý den, aktuálně řešíme situaci, že bych si chtěl koupit nový byt po rekonstrukci v hodnotě 6 milionů. Momentálně na hypotéku nemám nárok, protože dlužím na půjčce cca 350 tisíc. Záznamy v registrech mám možná nějaké drobnosti jako o pár dní pozdě poslána splátka na elektřinu nebo paušál. Exekuci a nic podobného jsem nikdy neměl.  Vlastním byt, za který bych mohl dostat cca 3,7 milionu. Myslíte, že je možné, že když prodám byt, zaplatím půjčku a třeba na 2 měsíce půjdu do pronájmu, že pak dostanu hypotéku na nakup bytu v hodnotě 6 milionů, když budu mít ze svého v hotovosti cca 2,5 milionu? Milion bych si nechal na splácení dluhu 350 tisíc, koupi nového auta a cca 250 tisíc bych si nechal v rezervě do budoucna. Momentálně mi v bance řekli, že žádost mohou udělat, ale vzhledem k dluhu který splácím tomu nedávají šanci. Bojím se rizika, že prodám byt, budu mít sice na účtě po zaplacení všeho cca 2,7 milionu, ale už mi nedají hypotéku cca 3,3 milionů na byt. Je mi 25 let, příjem cca 30 tisíc čistého. Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

půjčka 350 000 Kč nemusí být nutně překážkou pro získání hypotéky. Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svého příjmu, tedy s dostatečně vysokým příjmem a nízkými splátkami půjčky a hypotéky byste na hypotéku dosáhnout mohl. Kolik splácíte za půjčku měsíčně? Problémem mohou být spíše negativní záznamy v registrech dlužníků. Může se Vám to zdát jako drobnost, ale banky si o Vás pak myslí, že jste nespolehlivý dlužník a spíše Vám nepůjčí (když neplatíte včas paušál a elektřinu, zvládl byste řádně splácet milionovou hypotéku?).

Nejhorší co můžete udělat je prodat současný byt, utratit peníze za nové auto a doufat, že Vám banka půjčí dost peněz na nový byt. Auto doporučuji řešit až po přestěhování do nového bytu. Prostudujte podmínky hypotéky.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

20.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15366, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.9.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Plánuji oddlužení. Výše dluhů je cca 1 500 000 Kč, příjem 23 000 Kč čistého, 2 děti a manžel. Nemovitost nemám, auto mám, ale potřebuji ho do práce. Vím, že musím splatit 30% závazků, ale dosáhnu i tak na oddlužení nebo na schválení? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, podmínka splatit během insolvence min. 30% přihlášených pohledávek byla zrušena již před 2 lety. Nově stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč) a "projevit snahu". Nemáte-li zúžené SJM, pak za dluhy ručíte s manželem společně a nerozlučně a doporučuji vám požádat o společné oddlužení manželů.

M

#15365, Daň z příjmu a změna zaměstnavatele, Daně, 19.9.2021

Dobrý den, když jsem minulý měsíc podala daňové přiznání a uvažuji o změně zaměstnání, kdy mohu podepsat prohlášení u nového zaměstnavatele? Pokud tedy dám výpověď a poběží dvouměsíční výpovědní lhůta, jaké dokumenty potřebuju od účetní pokud jde o daně? Děkuji.

Dobrý den, prohlášení poplatníka můžete podepsat u nového zaměstnavatele tak, aby nedošlo v jednom měsíci k uplatnění daňových slev naráz u obou zaměstnavatelů. Daňové přiznání Vám vyhotoví nový zaměstnavatel (od starého zaměstnavatele si vyžádáte POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech, které nový zaměstnavatel zakomponuje do vašeho daňového přiznání).

M

#15364, Platba, Platba, 19.9.2021

Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou převést peníze z MiFinity na běžný účet. A pokud ano tak jak? děkuji za odpověď, hezky den.

Dobrý den, převod z této digitální peněženky na účet je možný. Pro bližší informace doporučuji kontaktovat technickou podporu MiFinity. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR