Mám dluh a chci si koupit nový byt: Jak získat hypotéku na 6 milionů?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, aktuálně řešíme situaci, že bych si chtěl koupit nový byt po rekonstrukci v hodnotě 6 milionů. Momentálně na hypotéku nemám nárok, protože dlužím na půjčce cca 350 tisíc. Záznamy v registrech mám možná nějaké drobnosti jako o pár dní pozdě poslána splátka na elektřinu nebo paušál. Exekuci a nic podobného jsem nikdy neměl.  Vlastním byt, za který bych mohl dostat cca 3,7 milionu. Myslíte, že je možné, že když prodám byt, zaplatím půjčku a třeba na 2 měsíce půjdu do pronájmu, že pak dostanu hypotéku na nakup bytu v hodnotě 6 milionů, když budu mít ze svého v hotovosti cca 2,5 milionu? Milion bych si nechal na splácení dluhu 350 tisíc, koupi nového auta a cca 250 tisíc bych si nechal v rezervě do budoucna. Momentálně mi v bance řekli, že žádost mohou udělat, ale vzhledem k dluhu který splácím tomu nedávají šanci. Bojím se rizika, že prodám byt, budu mít sice na účtě po zaplacení všeho cca 2,7 milionu, ale už mi nedají hypotéku cca 3,3 milionů na byt. Je mi 25 let, příjem cca 30 tisíc čistého. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

půjčka 350 000 Kč nemusí být nutně překážkou pro získání hypotéky. Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svého příjmu, tedy s dostatečně vysokým příjmem a nízkými splátkami půjčky a hypotéky byste na hypotéku dosáhnout mohl. Kolik splácíte za půjčku měsíčně? Problémem mohou být spíše negativní záznamy v registrech dlužníků. Může se Vám to zdát jako drobnost, ale banky si o Vás pak myslí, že jste nespolehlivý dlužník a spíše Vám nepůjčí (když neplatíte včas paušál a elektřinu, zvládl byste řádně splácet milionovou hypotéku?).

Nejhorší co můžete udělat je prodat současný byt, utratit peníze za nové auto a doufat, že Vám banka půjčí dost peněz na nový byt. Auto doporučuji řešit až po přestěhování do nového bytu. Prostudujte podmínky hypotéky.