Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14761, Drahé nebankovní půjčky

Drahé nebankovní půjčky, Půjčka

P

Dobrý den, půjčil jsem si u nebankovní společnosti 40 000 Kč a chtějí po mně vrátit 97 000 Kč. U nebankovní společnosti jsem si půjčil ještě na druhou smlouvu 40 000 Kč a chtějí po mně vrátit 75 000 Kč. Jak se mohu bránit proti tak vysokým úrokům? Je možná konsolidace obou půjček? Děkuji za radu.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

mnoho nebankovních poskytovatelů půjček bohužel účtuje takto vysoké RPSN, často i v řádu stovek až tisíců procent. Proto důrazně nedoporučujeme si brát takto vysoce úročené nebankovní půjčky. Prostudujte pečlivě podmínky úvěrové smlouvy a máte-li pocit, že Vám byly účtovány úrok a poplatky v rozporu se sjednanými podmínkami, braňte se právní cestou.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

HP

#15385, Jedna nebo dvě stavební spořitelny, Spoření, 21.9.2021

Dobrý den, chystám se založit stavební spoření sobě a svému nezletilému synovi. Je lepší obě smlouvy založit u jedno stavební spořitelny nebo raději u různých? Plynou z toho nějaké výhody či nevýhody? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, z hlediska správy je pro Vás výhodnější mít obě smlouvy stavebního spoření u jedné stavební spořitelny (obě smlouvy založíte najednou u jedné spořitelny, vše spravujete online přes jeden internetbanking, atd.). 

K

#15384, Jak naložit s investičním fondem, Akcie a investice, 21.9.2021

Dobrý den, rád bych se poradil, jak jednat s ČS ohledně Investičního účtu v cizí měně. ČS mi poslala dopis ohledně ukončení mého účtu, a potřeboval bych se poradit o případných možnostech převedu do jiné banky. Moc děkuj

Dobrý den, o jaký investiční fond se prosím jedná? Rádi Vám v této záležitosti poskytneme konzultaci přes telefon, skype či osobně (980 Kč/hod) - v případě zájmu mne prosím kontaktujte přes email petr.jermar@banky.cz

H

#15383, Podřízená a nepodřízená pohledávka, Exekuce a insolvence, 21.9.2021

Dobrý den, před rokem byla schválena insolvence plněním splátkového kalendáře, celkem 1 090 581 Kč, z toho je 578 664 Kč podřízená pohledávka a nepodřízená pohledávka 511 917 Kč. Po roce je splaceno 187 755 Kč, počítá se 60% na dřívější splacení po 3 letech z celkové dlužné částky, což by 60% bylo 654 349 Kč a nebo z čásky bez podřízené pohledávky, kde 60% by bylo 307 150 Kč? Ve zprávě o oddlužení se nepodřízené pohledávky neuvádějí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, do limitu 60% pro rychlejší ukončení insolvence za 3 roky se počítají pouze nepodřízené pohledávky, tedy pro Vás platí částka 307 150 Kč.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR