Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #10654, Ex-přítel chce vrátit peníze za dovolenou

Ex-přítel chce vrátit peníze za dovolenou, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, po 2 letech si na mě vzpomněl můj expřítel který je v insolvenci a chce po mně peníze, které do našeho vztahu investoval. Cítí se podveden, jelikož mám rodinu s jiným a ne s ním. Nikdy jsme spolu nežili v jedné domácnosti. Poslal mi během 3 let vztahu okolo 20 000 Kč pro mou potřebu na účet a nyní je chce zpátky. Má nárok na vrácení? Chce po mně peníze za dovolenou a restaurace, kde mě vzal. Vyhrožuje soudem. Co mám dělat?

Dobrý den,

pokud Vám přítel zaplatil dovolenou a Vy jste se s ním rozešla, určitě nemá nárok na vrácení peněz. Nemusíte dělat nic. To on by Vás musel zažalovat pro bezdůvodné obohacení se a soudu prokázat, že Vám např. peníze poslal omylem coby cizí osobě a vůbec Vás nezná. Což je nemožné, spíše velmi úsměvné.