Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3890, FreePay předplacená karta

FreePay předplacená karta, Banka

4.10.2017 Banka

Odeslala jsem platbu na účet Fio banky, bohužel jsem neuvedla ID příjemce do kolonky VS, ale napsala jsem to do zprávy pro příjemce. Příjemce ma FreePay kartu a říká, že mu platbu bez toho nepřipsali a mně se zpět peníze nevrátily. Kde je chyba? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

toto je problém všem předplacených karet (FreePay, Blesk peněženka, Cool karta, atd.). Tyto karty poskytují převážně nebankovní společnosti, které mají u bank vedený jen jeden účet společný pro všechny karty. Platby jsou pak v systému přidělovány klientům právě dle variabilního symbolu (VS). Jakmile zapomenete vyplnit VS do kolonky pro VS, platba zůstane na účtu společnosti bez připsání na kartu příjemce (VS uvedený v poznámce či v jiné kolonce, např. pro konstantní symbol, nepomůže). FreePay karta se dobíjí přes účty KB a UniCredit Bank (ne Fio banky).

Je třeba kontaktovat společnost provozující FreePay kartu a vykomunikovat s ní připsání této platby. Důrazně doporučuji Vám i příjemci platby používat běžné účty od bank (a ne předplacené karty od nebankovních společností). Běžný účet zdarma a bez podmínek dnes nabízejí Equa bank, Air Bank a Fio banka. Nic to nestojí a komfort je mnohem vyšší.