Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12675, Hlavní a vedlejší OSVČ

Hlavní a vedlejší OSVČ, Daně

27.1.2021 Daně

Dobrý den, když jsem OSVČ vedlejší,z důvodu DPČ, kde je výdělek větší vždy než minimální mzda a je placeno sociální a zdravotní, a nějaký měsíc bude fakturováno jako OSVČ více než výdělek z DPČ, tak je potřeba změnit OSVČ na hlavní? Nebo výše výdělku u OSVČ není důležitá v případě, že je DPČ alespoň v minimální mzdě? Děkuji

Dobrý den,

máte-li příjem ze zaměstnání min. ve výši minimální mzdy, pak je OSVČ bráno jako vedlejší (nehledě na výši fakturace).