HPP a DPP, Daně

21.1.2022 Daně

Dobrý den, je možné, aby mi zaměstnavatel přidal k HPP na snížený úvazek i smlouvu DPP (mám snížený úvazek kvůli ID), s tím, že jde o úplně jinou práci? Jinak by na tuto práci hledal externího spolupracovníka, ale já o ni mám zájem, ale zaměstnavatel chce tuto činnost jen jako DPP (protože je jen doplňková k naší hlavní pracovní náplni). Vím, že se mi nebude tímto započítávat do důchodu, ale potřebuji si vydělat nějaké peníze navíc k platu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u jednoho zaměstnavatele můžete pracovat na HPP i DPP (zejména týká-li se DPP jiné činnosti než HPP a nedochází-li tímto při zkráceném úvazku HPP k účelovému krácení odvodů).