Jak se zbavit finanční tísně po smrti partnera a odvrátit hrozbu ztráty majetku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, loni mi zemřel manžel. Měli jsme spolu dvě děti a hypotéku na byt, kde jsme byli jako spoludlužníci. Měli jsme ještě auto a dvě motorky. Opatrovnický soud zamítl dědictví dětí z důvodu hypotéky a dědictví přešlo na jeho rodiče. Dědictví už se táhne druhým rokem. Rodiče se pořád nevyjádřili. Já pořád platím hypotéku, náklady na byt, pojištění na motorová vozidla, protože jako dědic musím. S dětmi jsme se odstěhovali a už nemám na to, abych nadále vše platila. Jsem sama na dvě děti a nemam tolik peněz, abych platila všechno. Jsem v bezvýchodné situaci. Poradíte, co dělat? Ukončení dědictví se ani neblíží. Pořád to právník jeho rodičů oddaluje a nebere to konce. A já jsem už zoufalá. Děkuji

Dobrý den,

s tímto jednáním ze strany rodičů Vašem manžela bohužel nic nenaděláte. Lidsky nepochopitelné. Navíc protahování dědického řízení poškozuje všechny dědice (tedy i rodiče Vašeho manžela). Nemáte-li peníze na provoz auta a motorek, můžete SPZ uložit do depozitu (nebudete mít pak povinnost platit povinné ručení). Ohledně hypotéky doporučuji jednat s bankou. Řešením může být, že přestanete splácet a banka nemovitost prodá (má na ni zástavní právo). Výtěžek z prodeje se použije na doplacení dluhu u banky a zbytek bude předmětem dědického řízení.