Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10652, Hypotéka a negativní úvěrová historie

Hypotéka a negativní úvěrová historie, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, muj syn rucil znamemu na hypoteku, ktery ji ale prestal platit. Muj syn zbytek doplatil. Ted si chce vzit sam pujcku u banky, ale banka mu ji nechce dat z duvodu, ze byl rucitel neplatice a musi 4 roky cekat. Je to mozne nebo to ma jiny duvod?

Dobrý den,

u hypoték se v pravém slova smyslu nejedná o ručitele ale přímo o účastníka úvěrové smlouvy, který má stejné povinnosti jako ostatní účastníci úvěrové smlouvy (musí si hlídat, zda úvěr je řádně a včas splácen, atd.). Proto nesplácení známého negativně ovlivnilo i Vašeho syna (v očích bank jsou si účastníci úvěrových smluv rovni).