Jaké jsou mé práva na finanční vyrovnání po rozchodu a prodeji společného bytu?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, před 6 lety jsme společně s partnerkou koupili byt 3+1 za 1 600 000 Kč, společně jsme si na něj vzali hypotéku 2 000 000 Kč a tu řádně spláceli. Před rokem jsme se rozešli a dohodli se, že ona si být nechá, převezme hypotéku a mě vyplatí. Odhad prodeje bytu byl cca 3 400 000 Kč. V té době nám zbýval dluh asi 1 500 000 Kč. Kolik bych podle zákona měla od partnerky peněz? Děkuji za odpověď Přeji hezký den.

Dobrý den,

dělení majetku při rozchodu zákon nějak neupravuje, vše je na dohodě mezi partnery (na rozdíl od rozvodu, kdy o rozdělení SJM rozhoduje soud). Fér částka by byla hodnota bytu (3,4 mil. Kč) minus dluh (1,5 mil Kč) děleno dvěma, tedy 0,95 mil. Kč. Doporučuji náš článek Převod hypotéky.