Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9419, Hypotéka a sleva na dani za úroky

Bude mít rekonstrukce vliv na uspokojení bytových potřeb?

26.3.2020 Daně

Pokračování dotazu č. 9415: Uspokojení bytových potřeb je splněno už nyní, kdy tam ještě nebydlím? Z důvodu právě té rekonstrukce. Těch odpovědí je na netu bezpočet, všude se mluví o bydlení. To může někdy trvat i několik let. V zákoně je napsáno - bude sloužit k bydlení, je to o slovíčkaření, pro laika těžké. Paní na FÚ to řekla celkem jistě, ale co když tam bude za chvíli jiná :) Logicky bych to viděla jako že nárok je, ale můžeme v zákonech hledat logiku ?:) Děkuji.

Dobrý den,

je-li nemovitost ve výstavbě či prohází-li rekonstrukcí a bude Vám v brzkém budoucnu sloužit pro řešení bytových potřeb (vašich nebo vaší rodiny), pak úroky odečíst lze.