Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8222, Hypotéka a vlastní zdroje

Hypotéka a vlastní zdroje, Hypoteční poradna

T

Dobrý den, zvažuji, že bych si vzal hypotéku na koupi bytu. Hypotéku bych rád z části zafinancoval ze stavebního spoření. V případě, že bych tedy chtěl hypotéku, musím vypovědět stavební spoření, abych mohl zrovna zaplatit nebo stačí, že peníze na stavebním spoření mám a můžu ho nechat doběhnout? Děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit na hypotéku max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%). Budete-li např. kupovat byt za 1 mil. Kč, banka Vám půjčí 800-900 tisíc korun a zbytek musíte zaplatit ze svého. Peníze tak ze stavebního spoření budete muset pravděpodobně vybrat, neb s nimi zaplatíte část kupní ceny. Výpovědní lhůta stavebního spoření činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Kratší lhůtu lze sjednat za poplatek. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Sleva na dani až 3 600 korun ročně. Taková je jedna z hlavních výhod investičního životního pojištění. Nyní ale hrozí, že o ni přijde. Někteří poslanci ji chtějí zrušit kvůli špatné pověsti tohoto produktu. Peníze, které by tím stát ušetřil, by se mohly přesunout na podporu stavebního nebo penzijního spoření.

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

I

#8727, Mohou se v bance ztrati peníze?, Banka, 27.1.2020

Dobrý den, může dojít ke ztrátě peněz z běžného nebo spořícího účtu v bance? Při prohlížení výpisů přes IB jsem žádný rozdíl nebo chybu nenašel. Přesouval jsem peníze z běžného účtu na spořící. Ale zjistil jsem rozdílné celkové částky na spořícím účtu a opsané v souboru v pc. Rozdíl je v desítkách tisíc. Tak se trochu bojím, jestli se ty peníze někde neztratily? Jestli to v bance dokáží zkontrolovat? Nebo jsem udělal chybu při opisování čísel? Děkuji

Dobrý den, peníze se v bance ztratit nemohou. Máte-li přesto pocit, že Vám z účtu peníze zmizely, můžete podat bance reklamaci. Ale pokud Vám data v internetbankingu sedí a nesedí Vám pouze čísla, která jste si přepisoval z internetbankingu do svého souboru, bude pravděpodobně chyba na Vaší straně. S takovou reklamací bych do banky nechodil, banka Vám určitě nebude kontrolovat Váše záznamy na Vašem PC, které jsi si vytvořil, a hledat početní chybu.

P1

#8726, Hypotéka a záznam v registrech, Hypoteční poradna, 27.1.2020

Dobry den, jsem po insolvenci cca 3 mesice. Muj cisty prijem je 30 000 Kc, pritelkyne ma cisty prijem 27 000 Kc, nikdy nemela zadnou pujcku ani nic podobneho. Je mozne si spolecne zazadat o hypoteku ve vysi 3,5 mil. Kc i kdyz jsem v registru? Nebo by musela pritelkyne zazadat sama na sebe? 10% z pozadovane castky mame nasetreno a ani jeden z nas nema nikde zadne pujcky a ani pohledavky. Dekuji

Dobrý den, banky Vám nepůjčí ještě další 3-4 roky od momentu zdárného ukončení insolvence, tedy Vaše přítelkyně bude muset o hypotéku žádat sama.

ČZ

#8725, Zřízení běžného účtu, Běžný účet, 27.1.2020

Jsem 2 roky v insolvenci. Synovi je 19 let, studuje na střední škole. Syn nyní nebydlí u mne (byl mně svěřen od 3 let do péče), ale v 15 letech odešel k matce. Nyní je mu 19 let, chce si otevřít účet u Air Bank - ta vyžaduje údajně rodný list a jsou s tím problémy! Zákonní zástupci jsou ale oba dva rodiče! Děkuji za odpověď.

Dobrý den, od momentu dosažení plnoletosti (18 let) je Váš syn za sebe plně právně odpovědný a nepotřebuje k založení běžného účtu souhlas rodičů (přestože vůči němu můžete stále mít vyživovací povinnost). Při zřízení účtu na pobočce stačí předložit platný OP, další dokument (např. rodný list není vyžadován). Při založení účtu online na dálku banky vyžadují 2 doklady (OP a např. řidičský průkaz, zbrojní pas nebo právě rodný list). Nemá-li Váš syn k dispozici rodný list, může si založit účet na pobočce. Tak jako tak doporučuji případně nechat vystavit duplikát rodného listu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR