Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14178, Hypotéka a změna majitele nemovitosti

Můžu zapsat partnera jako spolumajitele bez dopadu na hypoteční úvěr? Jak vyřešit tuto situaci?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám hypoteční úvěr vedený výhradně na mě. Je možné partnera zapsat jako spolumajitele, aniz by se ho týkal i hypoteční úvěr? Do nemovitostí je nutné investovat a chápu že to nechce udělat, dokud je dům pouze můj? Jak nejjednodušeji by šla tato situace vyřešit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám k nemovitosti v zástavě velmi pravděpodobně zapsala též věcné břemeno "zákaz zcizení", které Vám znemožňuje měnit majitele bez souhlasu banky. Zápis partnera jako spolumajitele tedy bude podléhat souhlasu banky.