Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6035, Hypotéka bez vlastních zdrojů

Půjčka na kapitál v Čechách pro koupi domu v Německu: Jak to funguje a jaké jsou možnosti pro komunikaci mezi českými a německými bankami?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, obracím se na Vás dotazem ohledně použití české půjčky pro kapitál v Německu. Několik let žiji s rodinou v Německu, kde i pracuji. Naskytla se nám možnost koupit hezký dům v Německu za dobré peníze, ale nastal nám problém, že nám německá banka nechce půjčit bez vlastního kapitálu. Jedná se o dům s kupní cenou 120tis € + 15tis € (to jsou poplatky za převod, notáře atd). Napadlo mě, že bych si půjčil na kapitál v Čechách (cca 400tis Kč), kde by to nebylo problém. Ale nevím, jestli české a německé banky dokáží mezi sebou komunikovat, protože by nám pak nastal problém, když máme ještě půjčku na auto. Splácení není problém, náš čistý příjem je přes 4tis € měsíčně. Máte s tím zkušenosti? Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

obávám se, že bez vlastních zdrojů hypotéku nezískáte. I české banky Vám nemohou na hypotéku půjčit více než 90% zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok jen 80%). Nahrazování vlastních zdrojů jinou půjčkou je obcházením pravidel regulátora trhu a toto důrazně nedoporučuji.