Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12221, Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek, Hypoteční poradna

KP

Dobrý den, kupuji pozemek od obce a ve smlouvě je zanesené obligační předkupní právo. Na pozemku chceme s přítelem postavit základovou desku a teprve potom žádat o hypotéku. Bude banku zajímat kupní smlouva na pozemek? A máme šanci na vyšší odhad hodnoty pozemku? (nyní je cena pozemku výrazně nižší než běžná tržní cena a pozemek bude součástí našeho základního kapitálu)

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

kupní cena má pouze informativní hodnotu, podstatná je zástavní hodnota pozemku určená odhadcem banky (může se lišit od kupní ceny, více reflektuje reálnou tržní hodnotu). Předkupní právo nevadí. Nečerpáte-li hypotéku na samotnou koupi pozemku, banka po Vás kupní smlouvu na pozemek požadovat nebude. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

BK

#15399, Jak zrušit, Ostatní, 22.9.2021

Dobrý den, narazila jsem zde na váš příspěvek. Na číslo jsem volala, ale je to anglicky (příliš nerozumím). Nevím heslo, mám teď jiné příjmení - účet jsem si kdysi zakládala neúspěšně, nikdy jsem přihlášená nebyla, ale e-maily mi od nich občas přijdou. Můžete mi prosím poradit, jak to mohu zrušit? Psala jsem už několikrát na podporu email v AJ, ale nikdy nepřišla odpověď. děkuji.

Dobrý den, o jakém příspěvku se prosím bavíme a co přesně a s kým řešíte?

PP

#15398, Mám předčasně splatit hypotéku?, Hypoteční poradna, 22.9.2021

Pokračování dotazu č. 15394: Dobrý den, pokud jsou moje úspory ve stejné výši jako moje hypotéka v bance, je pro mně nejvýhodnější ji právě splatit předčasně (z předchozího dotazu nejsou extra náklady na předčasné splácení), není to tak?

Dobrý den, to nemusí být tak jednoznačné. Za hypotéku platíte úrok 2,57%. Pokud byste za své úspory nakoupila např. protiinflační státní dluhopisy ČR, dostanete úrok ve výši inflace (aktuálně 4,1% a bude to brzy více). Rozdíl 4,1% a 2,57% by pak byl Váš zisk. Pokud Vám peníze leží na účtu bez jakéhokoliv využití/zhodnocení a nechcete je investovat (ani neplánujete jiné využití), bude samozřejmě lepší hypotéku doplatit.

JK

#15397, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 22.9.2021

Dobrý den, prosím o radu. Mám akcie na doručitele 3. Emise Vojenské Stavby-Invest, a.s. Nevím zda mají nějakou cenu a kde to zjistit. Děkuji

Dobrý den, tato firma se přejmenovala na Iridium invest, a.s. a vytěsnila minoritní akcionáře. Za akcii v nominální hodnotě 1 000 Kč obdržíte 1 600 Kč. Kontaktujte Iridium invest a domluvte se na předání akcie/platbě. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR