Je možné refinancovat hypotéku a získat další na novou nemovitost?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, zajímala by mě možnost řešení následující situace. Mám 3. rokem hypotéku na byt 2kk, výše hypo činila asi 2,3 mil, něco jsem měla z vlastních zdrojů. Jaká je reálná možnost refinancování získání další hypotéky na další nemovitost? Výše splátky je cca 25% mého čistého platu, jiné závazky nemám. Pakliže bych si byt chtěla nechat a pronajmout ho, předpokládám, že bych k získání další hypo potřebovala opět alespoň 20% z ceny nemovitosti, nebo existuje nějaká jiná možnost? Předem děkuji za zodpovězení dotazu.

Dobrý den,

při splnění kritérií LTV, DTI, DSTI není problém získat další hypotéku, třeba na investiční byt k pronájmu.

LTV: banka může půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti v zástavě (pro lepší úrok max. 80%) - je třeba mít 10-20% z vlastních zdrojů nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí

DTI: celkem můžete dlužit max. devítinásobek ročního příjmu (lze započíst i budoucí příjem z pronájmu)

DSTI: na splátky všech úroků můžete dávat max. 45% čistého měsíčního příjmu (opět lze započíst i budoucí příjem z pronájmu)

Kontaktujte prosím naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi podrobně probereme a navrhneme nejlepší možné řešení.