Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11276, Hypotéka na stavu RD a náklady na zasíťování pozemku

Hypotéka na stavu RD a náklady na zasíťování pozemku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, pořídila jsem na hypotéku pozemek, který je dle plánu obce zastavitelným pozemkem pro výstavbu RD, ale není veden jako stavební parcela. Inženýrské sítě jsou na protější straně ulice. Fixaci hypotéky jsem si sjednala na 2 roky, protože plánem je pak hypotéku refinancovat a čerpat hypotéku na výstavbu RD. V mezidobí bych chtěla vyřešit sítě. Lze pak náklady na zasíťování zahrnout do rozpočtu výstavby a krýt je hypotékou? Předpokládám totiž, že získání hypotéky pro výstavbu na nezasíťovaný pozemek bude komplikované. Děkuji

Dobrý den,

banky Vám k účelové hypotéce na bydlení (koupě nemovitosti nebo stavba RD) mohou půjčit až 25% neúčelově, tedy se zahrnutím nákladů na zasíťování nebude problém. Máte-li hlavní řády sítí před pozemkem, postačí Vám zbudovat přípojky, což nebývá nákladné (větším problémem bývá často získání územního souhlasu). Doporučuji náš článek Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Orientačně:

  • elektřina: 3x20A 10 000 Kč za zbudování přípojky distributorem a náklady na elektroměrný sloupek (cca 8 000 Kč + dalších 8 000 Kč na zděnou HDS, nechcete-li nevzhlednou plastovou, kterou dávají distributoři defaultně v ceně základního paušálu za rezervovaný příkon)
  • plyn: cca 40 000 Kč do 6m délky, každý další metr cca 2 000 Kč, plynoměrný sloupek 8 000 Kč
  • voda: cca 40 000 Kč s ukončením ve vodoroměrné šachtě 1m od hranice pozemku
  • kanalizace: cca 35 000 Kč s ukončením v revizní šachtě 1m od hranice pozemku
  • REKLAMA