Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8321, Hypotéka, nebankovní půjčky a záznam v registrech

Hypotéka, nebankovní půjčky a záznam v registrech, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
19.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, s manželkou bychom měli zájem o hypotéku, nemovitost v hodnotě 1 590 000 Kč. V hotovosti bychom měli cca 400 000. Problém je, že já jsem měl v minulosti nějaké dluhy u nebankovních společnosti, dost z nich i po splatnosti. Nyní mám kompletně vše uhrazeno, nikde nic nesplácím. Mohli bychom případně ručit i nemovitostí. Byla by prosím vůbec nějaká šance, že bychom hypotéku mohli získat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za hypotéku se vždy ručí nemovitostí. Banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%), což s vlastními úsporami 400 000 Kč bohatě splňujete. Banky přihlížejí k záznamům v registrech mladším 3-4 let, tedy nedošlo-li k nesplácení nebankovních půjček v blízké minulosti, neměl by být s hypotékou problém.