Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14542, Hypotéka pro partnery na koupi domu

Hypotéka pro partnery na koupi domu, Hypoteční poradna

HM

Dobrý den, s přítelem plánujeme koupi rodinného domu, který dle prvotního návrhu majitele domu by měl RD stát 7 000 000 Kč. Prozatím máme našetřeno 700 000 Kč. Náš celkový čistý příjem se pohybuje měsíčně v rozmezí 40-50 000 Kč. Dle předběžných kalkulací mi vychází splátky kolem 24 000 Kč, což je v případě, kdy bychom vydělali jen 40 000 Kč nad 50% příjmů pro splnění podmínek hypotéky. Myslíte, že máme šanci hypotéku i přesto získat? Navíc bych se ráda zeptala, jestli musí být hypoteční úvěr psaný na nás oba nebo existuje i možnost, že by byl hypoteční úvěr psaný na jednoho z nás s podmínkou, že druhý se bude podílet na financování, abychom nebyli oba zapsaní v registru dlužníků. Dále jak často bývá obvykle možnost splatit větší částku než je daná měsíční splátka? A poslední dotaz, pokud tedy dům koupíme, nemusíme již platit 4% daň z nabytí nemovitosti?

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

měsíční splátky všech úvěrů mohou činit max. 45-50% příjmů. Banku bude zajímat váš průměrný měsíční příjem za posledních 12 měsíců. Pokud tuto podmínku splníte, banka Vám hypoteční úvěr schválí a dále již příjmy v budoucnu ověřovat nebude. Nezapomeňte, že pokud byste vydělali jen 40 000 Kč a za hypotéku dali 24 000 Kč, zbylo by Vám na živobytí pouze 16 000 Kč. 

Při žádosti o hypotéku banka uvažuje příjmy všech spolužadatelů o úvěr. Hypotéka tak může být psána i pouze na jednoho z Vás. Pak by ale banka počítala jen s jedním příjmem. 

Každý rok můžete bez sankcí mimořádně splatit až 25% úvěru. Daň z nabytí nemovitosti (4%) byla zrušena.

Doporučuji náš článek Partnerská hypotéka.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR