Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14542, Hypotéka pro partnery na koupi domu

Hypotéka pro partnery na koupi domu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s přítelem plánujeme koupi rodinného domu, který dle prvotního návrhu majitele domu by měl RD stát 7 000 000 Kč. Prozatím máme našetřeno 700 000 Kč. Náš celkový čistý příjem se pohybuje měsíčně v rozmezí 40-50 000 Kč. Dle předběžných kalkulací mi vychází splátky kolem 24 000 Kč, což je v případě, kdy bychom vydělali jen 40 000 Kč nad 50% příjmů pro splnění podmínek hypotéky. Myslíte, že máme šanci hypotéku i přesto získat? Navíc bych se ráda zeptala, jestli musí být hypoteční úvěr psaný na nás oba nebo existuje i možnost, že by byl hypoteční úvěr psaný na jednoho z nás s podmínkou, že druhý se bude podílet na financování, abychom nebyli oba zapsaní v registru dlužníků. Dále jak často bývá obvykle možnost splatit větší částku než je daná měsíční splátka? A poslední dotaz, pokud tedy dům koupíme, nemusíme již platit 4% daň z nabytí nemovitosti?

Dobrý den,

měsíční splátky všech úvěrů mohou činit max. 45-50% příjmů. Banku bude zajímat váš průměrný měsíční příjem za posledních 12 měsíců. Pokud tuto podmínku splníte, banka Vám hypoteční úvěr schválí a dále již příjmy v budoucnu ověřovat nebude. Nezapomeňte, že pokud byste vydělali jen 40 000 Kč a za hypotéku dali 24 000 Kč, zbylo by Vám na živobytí pouze 16 000 Kč.

Při žádosti o hypotéku banka uvažuje příjmy všech spolužadatelů o úvěr. Hypotéka tak může být psána i pouze na jednoho z Vás. Pak by ale banka počítala jen s jedním příjmem.

Každý rok můžete bez sankcí mimořádně splatit až 25% úvěru. Daň z nabytí nemovitosti (4%) byla zrušena.

Doporučuji náš článek Partnerská hypotéka.