Hypotéka pro starší, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, již dvakrát jsem vyplnil dotazník, kolik by stála nemovitost a kolik bych potřeboval půjčit. Žádná odpověď. Získat bydlení bez půjčky je téměř nemožné. ČNB zakazuje poskytovat hypotéky takto starým lidem jako jsem. Chci poctivě splácet, máme skočit ze skály? Je taková možnost uložit peníze do stavební spořitelny a pak žádat o půjčku? Děkuji uctivě za odpověď

Dobrý den,

ČNB nezakazuje půjčování peněz starším lidem. Pouze vyžaduje, aby dlužníci měli adekvátní příjmy vůči svým dluhům po celou dobu splácení (což je více než rozumné opatření). Průměrný důchod činí 14 000 Kč. Z toho vyžijete, ale těžko byste byl schopen splácet půjčky, hypotéky či jiné úvěry. Proto banky poskytují úvěry s max. dobou splatnosti do momentu odchodu do důchodu.

Příklad: Je-li Vám 45 let, můžete získat hypotéku se splatností max. 20-25 let (některé banky mají hranici 65 let, jiné 70 let - více ale žádná).