Banky nabízející hypotéky v eurech: Vyhledáváte hypotéku v eurech? Zjistěte, které banky nabízejí možnost financování vaší stavby v eurech a využijte nižší úrokové sazby.

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, zkoumám hypoteční trh v ČR, který je přirozeně centrovaný kolem půjčování koruny. Zajímalo by mě, zda některá banka nabízí i hypotéky v eurech? Mám možnost stavbu financovat v EUR a lákají mě řádově nižší úroky než u koruny. Předem mockrát díky za odpověď.

Dobrý den,

české banky až na výjimky retailovým klientům hypotéky v EUR nenabízejí. Ono by to ani nemělo příliš smysl, neboť hypotékou lze financovat jen nákup nebo výstavbu nemovitosti na území ČR a oboje se obvykle platí v korunách. Navíc mít příjem a dluh v jiné měně je poměrně rizikové z důvodu kurzových pohybů - při nepatrné změně kurzu např. jen o 5% špatným směrem by Vám dluh o 5% narostl, resp. by se snížila Vaše schopnost dluh splácet. I proto jsou takovéto hypotéky klasifikovány jako cizoměnové (příjem v jiné měně než úvěr) a banky mají na zájemce o korunové úvěry s příjmem ze zahraničí velmi vysoké nároky.

Bonitním klientům umíme dnes v CZK nabídnout úrok od 1,59%. V zahraničí mnohdy lákají na téměř nulové úroky, což si ale tamější banky kompenzují poměrně vysokými poplatky. RSPN je tak ve finále nad 1% a to už takový rozdíl oproti lepším českým nabídkám není.