Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19974, Investice do kryptoměn

1) Jak lze legálně nakupovat kryptoměnu a prodávat ji na burze? Pravidla banky a možnosti využití ČSOB. 2) Co znamená blokace účtu u ČSOB a jak se s tímto problémem vypořádat? Stržení peněz a negativní disponibilní zůstatek.

30.11.2022 Podvod

Dobrý den, mám dva dotazy. První: smí se (podle pravidel banky) kupovat kryptoměna tím způsobem, že napřiklad Janovi pošlu peníze na účet a Jan mi pošle kryptoměnu na kryptoburzu? Já pak ale prodám někomu dalšímu tu kryptoměnu a peníze dostanu zase na účet od toho někoho jiného? Je toto dovolené například u ČSOB? A druhy dotaz - co znamená blokace účtu u ČSOB? Nedostal jsem žádné upozornění ani na telefon, ani e-mail, jen se mi strhly všechny moje peníze z účtu. A v mobilní aplikaci je napsáno že blokace účtu, v zůstatku mám 17 tisíc, ale v disponibilním zůstatku mám -211 Kč. Děkuji.

Dobrý den,

a nenaletěl jste náhodou podvodníkům, kteří Vám peníze z účtu vybrali (pod záminkou investování do kryptoměn)? Banka mohla po podezřelé transakci účet zablokovat. Doporučuji kontaktovat banku a zeptat se na důvod blokace účtu. Vámi popsaný proces nedává smysl - proč byste měl mít své peníze nebo jiný majetek (kryptoměny) na cizím účtu?