Zlaté spoření České mincovny: Rizika a výhody pro občana při úložce 3 000 nebo 5 000 Kč měsíčně

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, děkuji za zodpovězení dotazu cca 14 dnů zpět a prosím o odpověď na otázku, zda Zlaté spoření České mincovny není rizikové a jaké výhody či nevýhody pro občana přináší. Řekněme při úložce 3 000 nebo 5 000 Kč měsíčně. Děkuji.

Dobrý den,

investice do fyzického zlata má vysoké transakční náklady (platíte vysoké poplatky za nákup, prodej a uschování zlata). Zlato je anticyklický investiční instrument - jeho hodnota roste v dobách krize a naopak klesá v době prosperity. Zlato svého vrcholu dosáhlo např. v roce 2012 a v polovině loňského roku, kdy vrcholila krize koronaviru. Nyní je dle mého odhadu cena těsně za vrcholem, tedy nejhorší možný čas k nákupu.