Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #19034, Jak funguje úročení u hypotéky

Jak funguje úročení u hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 19023: Dobrý den, vracím se k předchozímu dotazu. Nepřeúčtováním úroků myslím to, že částka hypotéky je stále stejná i při předčasné splátce o 15 let dříve. Úroky jsou přece automaticky naúčtovány na období, které je v původní smlouvě. Tady jsou naúčtovány ještě na 15 let dopředu, kdy už fakticky hypotéka nebude existovat. Děkuji.

Dobrý den,

úročení hypotéky funguje malinko jinak. Na konci každého měsíce je Vám aktuálně dlužná částka navýšena o úrok za poslední měsíc a zároveň je celková dlužná částka ponížena o zaplacenou splátku. Úroky se tak nepočítají ani neplatí dopředu. Vždy platíte úroky zpětně jen za období, po které jste měla od banky půjčené peníze. Aktuálně dlužná částka (kterou vidíte např. v internetbankingu) neobsahuje úroky za budoucí období (nic se neúčtuje předem).