Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #21685, Jak sestavit smlouvu o půjčce

Jak sestavit smlouvu o půjčce, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.7.2023 Půjčka

Pokračování dotazu č. 21680: Dobrý den, nejde mi o bankovní produkt ale o půjčku mezi společníkem a firmou, takže si splácení upravíme dle potřeb ve smlouvě. Ale dohoda je, že se nejdříve bude splácet jistina a já si nejsem jistá, jak ten výpočet uchopit. Děkuji za radu!

Dobrý den,

děkuji za doplnění. V tomto případě nejste samozřejmě vázána Zákonem o spotřebitelském úvěru a smlouvu si můžete nastavit přesně dle potřeb a dohody obou stran. Můžete použít libovolné vzorce, splátkový kalendář s fixními částkami atd. Smlouvu si určitě nechte sestavit od právníka, dotaz v online poradně by k dobře sestavené smlouvě nevedl (neznám všechny detaily vašeho případu). Pro věřitele je obecně Váš návrh méně výhodný, neboť jistina má v případě sporu silnější postavení než příslušenství (úrok).