Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #6573, Jak vybrat dětský a studentský účet?

Jak vybrat dětský a studentský účet?, Běžný účet

16.5.2019 Běžný účet

Dobrý den, u studentských bankovních účtů není ve srovnání jasně napsáno, jestli nezletilí mohou používat internetové bankovnictví (např. tedy provádět příkazy k úhradě ). U studentského účtu, který jsem zřídil dceři FIO je uvedeno, že tuzemský příkaz 0 Kč, SEPA platby zpoplatněné. Ve skutečnosti vím, že moje dcera jako nezletilá může pouze platit kartou a vybírat z bankomatu. Ještě nevím, zda je možné použít kartu k nákupu např. jízdenek z mobilního telefonu (ČD-Můj Vlak, PID Lítačka apod). To ještě musíme vyzkoušet. Já jako zákonný zástupce mám přístup jen k nahlížení bez oprávnění k jakýmkoliv úkonům. Podle popisu by však některé studentské účty měly umožňovat plnou funkčnost i-bankingu i dětem mezi 15-18 lety. Můžete to prosím v popisech spolehlivě upřesnit? U dětských účtů 12-15 let patrně i-banking plný nebude, že? Bylo by však také dobré uvést přesný popis omezení a co všechno takový účet umožňuje. Děkuji

Dobrý den,

všechny studentské účty od 15 let umožňují aktivní užívání internetbankingu a platební karty bez omezení. Naopak dětské účty do 15 let nabízejí převážně pouze pasivní náhled (nebo velmi omezené aktivní operace). Pokud jste účet Vaší dceři zřídil ve Fio bance před dosažením 15. roku a ona nyní již tuto věkovou hranici překonala, navštivte nejbližší pobočku Fio, kde podepíšete krátký dodatek o aktivním užívání internetbankingu.