Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #6569, Jako dostat peníze zpět z čínské banky?

Jako dostat peníze zpět z čínské banky?, Banka

15.5.2019 Banka

Dobrý den, běžně nakupuji zboží z Číny a nikdy jsem se nesetkal s problémy. Na poslední chvíli však jeden z dodavatelů změnil číslo účtu a jméno beneficiáře z názvu firmy na jiný. Číslo účtu jsem zadal správně, ale nečekal jsem i změnu beneficiáře a platbu tedy poslal na správné číslo účtu, ale na staré jméno benef. Dodavatel platbu neobdržel a má banka mě ujistila, že do 4 týdnů mi banka v číně (Hongkong And Shanghai Banking Corporation Limited, The) platbu zašle zpět. Již to byly 4 týdny a já se znovu rozhodl kontaktovat svou banku, jak dále postupovat. Banka mi sdělila, že se pokusí banku v číně kontaktovat a vyžádat vrácení platby, ale že na odpověď mohou čekat až několik týdnů a také se jí nemusím dočkat. Rád bych se zeptal, zdali byste nevěděli o dalších možnostech, jak dostat svou platbu zpět a snáze kontaktovat banku v číně? Neexistuje např. nějaký zástupce přímo v číně, kterého bych zaplatil a on se pokusil o řešení přímo na pobočce? Předem mnohokrát děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

dělat obchod s Čínou znamená akceptovat značné množství byrokracie a možné nestandardní zásahy ze strany státního regulátora. Příchozí platby (nákup z Číny) jsou naštěstí výrazně méně komplikované než směr opačný (odchozí platby za import do Číny). České banky nemají přímé zastoupení v Číně. Můžete zkusit o pomoc požádat Česko čínskou obchodní komoru.