Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9665, Jaký příjem potřebuji na hypotéku?

Jaký příjem potřebuji na hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda budu mít alespoň malou šanci dosáhnout na hypotéku cca 3 miliony na stavbu RD. A hlavně, jak vysoký musím mít čistý příjem. Budu se teprve vracet do práce po rodičovské dovolené. Bude mi 30 let. Dluhy žádné nemám, měla jsem půjčku, ale vše jsem řádně a včas platila. Kromě mobilního tarifu nic neplatím. Vlastní zdroje mám cca 500 tisíc Kč. Manžel je bohužel v insolvenci, zúžíme tedy u notáře SJM. Mám dvě nezaopatřené děti. Zaměstnaná jsem od roku 2011 u jednoho zaměstnavatele a smlouvu mám na dobu neurčitou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u hypotéky ve výši 3 mil. Kč s úrokem 2,5% vychází měsíční splátka na cca 12 000 Kč. Na splátky všech úvěrů můžete vynakládat maximálně 50% svých příjmů, tedy bude třeba mít čistý příjem min. 24 000 Kč. S ohledem na vaše vyživovací povinnosti (manžel, děti) může být tato částka i vyšší. Banka posuzuje průměrný příjem za posledních 12 měsíců (rodičovská se uznává pouze jako doplňkový příjem a pouze v určité výši - nemůže být uznána jako jediný příjem). Je tak možné, že ihned po návratu z mateřské na hypotéku nedosáhnete.