Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #12405, Kdy vybrat peníze z akciového fondu?

Kdy vybrat peníze z akciového fondu?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
12.1.2021 Akcie a investice

Dobrý den, většinu majetku mám v akciových podílových fondech (investiční horizont 5 let splněn), do roka uvažuji o koupi nemovitosti a peníze z fondu budu potřebovat k hypotéce. Myslíte ze je nyní správný čas fondy odprodat ze ziskem? Očekáváte korekci na akciových trzích nebo další růst? Děkuji

Dobrý den,

je vždy velmi obtížné predikovat další vývoj trhu, ale obecně se v roce 2021 očekává spíše růst z důvodu konce krize koronaviru (vakcinace, politika centrálních bank, v ČR stále rekordně nízká nezaměstnanost a množství úvěrů v selhání, konec lockdownů atd.).