Co se stane s domem, když nebudu schopna splácet hypotéku na pozemek?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, máme hypotéku na pozemek, na kterém stojí náš dům, financovaný z vlastních zdrojů. Když nebudu schopna splácet hypotéku, banka mi bude chtít vzít pozemek. Jak to bude s domem? Vezme mi ho také a vyrovná se se mnou nebo je jiný postup? Mnohokrát děkuji.

Dobrý den,

stavba je nedílnou součástí pozemku, tedy přestanete-li splácet hypotéku, banka Vám v dražbě prodá dům s pozemkem (z výtěžku bude umořen zbytek úvěru a přeplatek se Vám vrátí). Dražba nemovitosti je ale až posledním možným krokem, kdy dlužník s bankou nespolupracuje. Máte-li problémy se splácením (nebo je očekáváte v blízké budoucnosti), doporučuji proaktivně banku kontaktovat a domluvit se na řešení (snížení splátek, prodloužení splatnosti, odklad splátek z důvodu koronaviru, atd.). Banky mají snahu svým klientům pomáhat a primárně se vždy snaží najít řešení.