Kolik mohu mít účtů?, Běžný účet

6.9.2017 Běžný účet

Dobrý den, kolik můžu mít účtů u jedné banky? Už jako studentka jsem si zakládala studentský účet u České spořitelny. Můžu si teď založit normální? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky obvykle omezují počet běžných účtů na jeden na osobu. Ono ani nemá moc smysl mít u jedné banky účtů více (to se spíše vyplatí mít dva účty u dvou různých bank, pokud jedna banka nabízí např. levnější domácí platby a druhá ty zahraniční). Naopak počet spořících účtů a termínovaných vkladů bývá neomezen. Dětský účet se po dosažení 15 let věku obvykle převádí na studentský účet, který se následně po ukončení studia (či po dosažení věku 26-30 let) převádí na běžný účet. Zůstává Vám stejné číslo účtu a platební karta, jen se mění název produktu.

Osobně bych Vám však raději doporučil běžný účet od RB a bank, kde máte vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Není důvod platit poplatky u ČS.