Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13161, Konsolidace nebankovních půjček

Konsolidace půjček bez spolužadatele - Jak získat úlevu od vysokých splátek a RPSN?

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.2.2021 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat a poprosit o radu odborníka. Dostal jsem se do nelehké situace, kdy jsem přišel o zaměstnání a banky mi nevyhověly v žádosti o úvěr. Tak jsem si musel v řádech pár měsíců vzít k mojí aktivní bankovní půjčce (70 000 Kč) ještě nebankovní půjčky, celkem tři a dohromady za 60 000 Kč. Nyní v novém zaměstnání mám již odpracovány tři měsíce s pravidelným příjmem 35 000 Kč čistého. Dohromady za úvěry platím 9 000 Kč měsíčně, vše placeno včas Ale nechci platit takovou sumu a ještě s tak vysokým úrokem, RPSN. Potřebuji se toho zbavit co nejdřív ať na tom nepřeplatím ještě víc. A jelikož jsem žádal o půjčky a v bonitě jde vidět několik zamítnutých žádostí o půjčku v minulosti a pár již splacených nebankovních půjček těch na 30 dní. Tak se bojím, že žádná banka i nebankovní mi neposkytne konsolidaci všech mých půjček. Mám šanci bez spolužadatele? Ještě by mě zajímalo, jak posuzují bonitu/úvěruschopnost při té konsolidaci. Jestli se do toho počítají i ty výdaje za ty aktivní půjčky. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vy máte velké štěstí, že jste si nebankovních půjček nenabral více a rychle jste našel nové zaměstnání. Konsolidaci Vám banky vzhledem k zamítnutým žádostem o půjčky spíše neposkytnou. Nebankovnímu sektoru se vyhněte obloukem. Z čistého příjmu 35 000 Kč splátky úvěrů ve výši 9 000 Kč zvládnete splácet, do půl roku poplatíte všechny nebankovní půjčky, vyčistí se Vám registr (zamítnuté žádosti o půjčky zůstávající v registrech jen 3-6 měsíců) a začnete znovu s čistým štítem.