Jak získat kopii smlouvy o úvěru od ČSOB, pokud ji banka odmítá vydat?

25.9.2018 Banka

Dobrý den, chtěl bych od ČSOB získat kopii smlouvy o úvěru, který u nich mám a splácím, a odmítají mi ho vydat (svoji kopii jsem ztratil). Klidně bych jim za to zaplatil, ale setkávám se s odmítavými reakcemi. Můj dotaz je: Mám právo získat tu kopii smlouvy nebo je to jen na dobré vůli banky? Díky

Dobrý den,

banka nemá zákonnou povinnost vystavovat Vám kopie ztracených dokumentů, nicméně všechny banky mají obecně snahu vycházet klientům vstříc (zejména v případě takové maličkosti jako je vystavení kopie smlouvy). Osobně jsem se ještě nikdy nesetkal s tím, že by banka něco takového odmítla. Můžete změnit banku (při refinancování je Vám banka povinna vystavit vyčíslení zbylého dluhu).