Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9597, Koronavirus a půjčka na auto

Koronavirus a půjčka na auto, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.4.2020 Půjčka

Zdravím, už delší dobu přemýšlím o půjčce na auto cca 250 000 Kč s měsíční splátkou 5 000 Kč u Air Bank. Půjčku bych zvládl s přehledem, ovšem nemám dobrý pocit z krize po koronaviru. Co si o tom myslíte?

Dobrý den,

půjčka na auto má smysl jen v případě, kdy Vám auto slouží ke generování další příjmů (např. ho nutně potřebujete pro své podnikání, pro cesty do zaměstnání, kam byste se jinak nedostal, atd.). Každá půjčka je rizikem (přestože se vždy dlužníkům na počátku splácení zdá, že vše s přehledem zvládnou) a půjčovat si peníze na cokoliv jiného než investici (např. hypotéka na byt) je proti pravidlům finanční gramotnosti.

Pokud auto skutečně potřebujete ke generování dalších příjmů, kupte si ho na úvěr i v krizi koronaviru. Naopak pokud auto nepotřebujete k těmto účelům, neberte si na něj úvěr ani po skončení krize.