Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9814, Koronavirus, nebankovní půjčky a odklad splátek

Moratorium na odklady splátek: Povinnost pro banky a nebankovní společnosti a možnost odmítnutí?

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.4.2020 Půjčka

Zdravím Vás, odložení splátek (moratorium) je pro bankovní a nebankovní společnosti povinné? Nebo mi jej mohou odmítnout? Odkládají splátky i společnosti Kamali a Zaplo? Předem děkuji za odpověď, která může sloužit pro pomoc lidem v tísni. Přeji, nechť se daří.

Dobrý den,

odklad splátek o 3-6 měsíců Vám bankovní ani nebankovní poskytovatelé úvěrů nyní v době koronavirové krize odmítnout nemohou. Musíte však splnit 3 podmínky:

1) úvěr byl sjednán před 26/3/2020

2) se splátkami jste před 26/3/2020 nebyl v prodlení déle než 30 dnů

3) byl jste postižen krizí koronaviru