Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4243, Levné SEPA platby a výběr valut

Levné SEPA platby a výběr valut, Běžný účet

23.1.2018 Běžný účet

Dobrý den, hledám banku, která by mi nabízela následující služby za nižší poplatky, než mám v současné době. Existuje nějaká levnější varianta? Potřebuji následující: Vedení CZK účtu, vedení EUR účtu, příjem 1x SEPA platby měsíčně, výběr hotovosti v EUR na přepážce, vklad hotovosti v CZK na přepážce. Momentálně totiž běžně absolvuji následující kolečko, které mi nepřijde zrovna ideální: Na můj EUR účet u Equa bank dorazí SEPA platba za poplatek 9 Kč, tyto peníze ale NELZE vybrat v hotovosti na přepážce. Čekám tedy několik měsíců, až se platby nahromadí a následně posílám vyšší částku jako SEPA platbu do KB, i když je to z ČR do ČR, v KB za přijetí SEPA platby zaplatím poplatek cca 130 Kč (z tohoto důvodu si nenechávám všechny SEPA platby zasílat rovnou do KB). Následně v KB vyberu hotovost v EUR, naposledy jsem platil poplatek cca 3,5 EUR. S hotovostí jdu do směnárny a směním na CZK za výrazně lepší kurz než v bance a vracím se zpět do KB vložit hotovost na přepážce (zdarma). Následně CZK z KB účtu posílám na CZK účet u Equa, který aktivně využívám. Existuje banka, kde bych měl třeba vedení CZK a EUR účtu zdarma, jako to mám v KB, ale za příjem SEPA platby by se platilo třeba max. 30 Kč a nikoliv 130 Kč? Pak bych mohl z procesu zcela vynechat Equa bank, kterou využívám jen díky výrazně nižšímu poplatku za příjem SEPA platby (9 Kč vs. 130 Kč). Zatím jsem kontaktovat Raifku, AirBank, CSOB, FIO a současné 2 banky, které mám a nikdo tyhle podmínky nesplňuje. Děkuji za případnou pomoc. Daniel

Dobrý den,

bohužel Vás zklamu, ale čistě z pohledu optimalizace bankovních poplatků lepší řešení neexistuje. Banky, které mají levné SEPA platby (Equa bank, Air Bank), mají bezhotovostní pobočky. A naopak banky, které mají hotovostní pobočky a vydávají i valuty, mají drahé SEPA platby. Kompletní přehled poplatků za SEPA platby najdete v našem článku Jak na zahraniční platby?