Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #14495, Mám akcie z kuponové privatizace?

Mám akcie z kuponové privatizace?, Akcie a investice

JF

Dobrý den, mám kupónovou knížku z roku 1993 a zajímalo by mně, zda tam mám nějaké peníze. Kde to mohu zjistit? Předem děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

na samotné kuponové knížce žádné peníze nemáte, ale třeba jste si za kupony nakoupila akcie některých firem. Toto Vám za poplatek 500 Kč ověří CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) dle rodného čísla.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Státní půjčky jsou stále populárnější. Za hypotékami přesto zaostávají

Státní půjčky jsou stále populárnější. Za hypotékami přesto zaostávají

23.6.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Silný start – slábnoucí zájem – zásadní změny – nový název – růst poptávky. Zhruba taková je cesta, kterou v posledních letech prošly státní půjčky na bydlení. Od letoška fungují pod novým názvem a s novými podmínkami. A zájem už předčil minulé roky.

Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

23.6.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Dlouho očekávané spojení Moneta Money Bank s Air Bank, Home Credit a Zonky nevyšlo ani na druhý pokus. Akcionáři fúzi na včerejší mimořádné valné hromadě neschválili. Vznik třetí největší banky na českém trhu se tak odkládá.

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

22.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PV

#14641, Jak zrušit účty v zahraničí?, Běžný účet, 24.6.2021

Dobrý den, v minulosti jsem žila v zahraničí a otevřela jsem si účet na Mallorce a ve Švýcarsku. Na účtech mi vznikl menší dluh, teď jsem kontaktovala banky, kde mi bylo sděleno, že mě nedokáží ověřit a pro úhradu dluhu a zrušení účtů je nutno navštívit dané země. Chci se prosím zeptat, jedná se o částku v řádech pár euro, mohou po mě ze zahraničních bank tuto částku vymáhat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dluhy na zahraničních účtech doplatíte velmi snadno. Ze svého českého účtu pošlete adekvátní množství peněz na své zahraniční účty. To učiníte z pohodlí domova přes internetbanking. Pro zrušení účtů bude třeba osobně navštívit pobočky daných zahraničních bank.

GT

#14640, Akcie a dědictví, Akcie a investice, 23.6.2021

Dobrý den, jak prosím postupovat při převodu US akcií na dědice? V případě českých akcií se založí konto u brokera (např. u Fio), který se obrátí na CDCP spolu s usnesením o dědickém řízení. Jaký je ale postup, pokud se jedná o akcie vysloveně zahraniční (jen americké)? A dědici jsou manžel a nezletilé děti. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, postup je stejný. Oslovte brokera, který Vám zajistí přepis akcií i u zahraničních titulů. Broker musí být účastníkem daného zahraničního trhu (být účastníkem tamější obdoby českého CDCP). 

L

#14639, Zdanění kryptoměn, Daně, 23.6.2021

Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně danění kryptoměn. Dočetla jsem se, že se daní i směna jedné kryptoměny na druhou. Přivydělávám si tradingem tokenů na binance smart chainu a denně udělám třeba 10 transakcí, samozřejmě si vedu zápisy. Nicméně jsou dny, kdy nastane situace, že 5 mincí mi vydělá např. 5 000 Kč a dalších 5 investic se mi nepodaří a vydělaných 5 000 Kč prodělám - výsledkem mého dne je tedy výdělek nulový. Musím i přesto danit ten zisk 5 000 Kč nebo si od něj mohu odečíst ztrátu na těch neúspěšných investicích a jsem tak na základu 0? Snad jsem to napsala srozumitelně, děkuji Vám!

Dobrý den, oproti zisku z kryptoměn můžete započít ztrátu, kterou jste realizovala obchodováním kryptoměn ve stejném zdaňovacím období.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR