Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3861, Mám pozemek, chci si půjčit na stavbu RD

Mám pozemek, chci si půjčit na stavbu RD, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Pozemek jsme měli darem (cca 5 000 m2) a chtěli bychom si vzít hypotéku 2 500 000 Kč. Naše úspory jsou cca 120 000 Kč. Splňuje pozemek těch 20% vlastních úspor z hypotéky? A popřípadě bude se muset pozemek nechat odhadnout? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano, pozemkem budete ručit stejně jako postaveným RD (pozemek i stavba jsou dohromady jedna nemovitost, RD je nedílnou součástí pozemku). Bude záležet na hodnotě pozemku (ocenění provede znalec banky před schválením hypotéky), ale 5 000 m2 stavební parcely by mělo mít dostatečnou hodnotu.

Příklad: Hodnota pozemku 1 000 000 Kč, vlastní úspory 120 000 Kč, cena stavby 2 620 000 Kč, úvěr 2 500 000. LTV bude 69% (půjčených 2,5 mil. Kč z celkové hodnoty nemovitosti 3,62 mil. Kč).