Jak získat hypotéku pro manželský pár s různým občanstvím a nízkým příjmem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, kamarádka si bude brát Ukrajince. České občanství bude mít za dva roky. Mají šanci získat hypotéku a ještě když plánují miminko? Takže její příjem bude 7 600 Kč a jeho asi 20 000 Kč? Děkuji

Dobrý den,

pro cizince ze zemí mimo EU (Ukrajina) platí, že musí mít trvalé bydliště v ČR. Pak může požádat o hypotéku. Otázkou je, bude-li celkový příjem rodiny 27 600 Kč dostatečný. Hypotéka 3 mil. Kč na 30 let vychází na měsíční splátku 12 000 Kč. Bude stačit celé rodině na živobytí 15 600 Kč měsíčně? Jen energie a poplatky do fondu oprav vyjdou cca na 5 000 Kč. Jídlo pro 3 počítejte 6 000 Kč. Zbývá Vám 4 200 Kč na vše ostatní, což při nejlepší vůli nemůže stačit. Jednou se porouchá pračka nebo lednice a nemáte za co koupit novou. Pro miminko bude třeba koupit výbavu (kočárek, postýlka, oblečení, plenky, atd. - cca 20 000 Kč). Banka Vám půjčí max. 90% z hodnoty nemovitosti, takže musíte mít z vlastních úspor min. 10% z kupní ceny.