Jak dosáhnout na vysokou hypotéku bez naspořených peněz a s ručením bytem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych věděla, zda je možné dosáhnout na vysokou hypotéku. Chtěli bychom s přítelem stavit dům, ale nemáme pozemek, takže hypotéka cca 4,7 mil. Kč. Přítel má 24 000 Kč čistého, já jsem OSVČ s minimálním základem, naspořeno nemáme, ale já mám v os.vl. byt 3+1 a zahradu (u obojího věcné břemeno rodičů, ale to by neměl být problém). Je možné dostat takto vysokou hypotéku bez naspořených peněz, ale s tím, že bych ručila bytem, popř. zahradou (ta ale velkou cenu nemá)? Já mám 31 a přítel 33 let. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka vám může půjčit max. devítinásobek ročního příjmu. S příjmem 24 000 Kč měsíčně tak dosáhnete na úvěr max. 2,6 mil. Kč. Se započtením minima OSVČ se třeba dostanete na 3,5 mil. Kč, ale více pravděpodobně bohužel nebude možné. Dále Vám banka může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Buď je třeba mít našetřeno min. 10% z vlastních zdrojů, nebo je třeba ručit ještě jinou nemovitostí. Nemovitost s věcným břemenem (např. právo na dožití rodičů) má výrazně nižší hodnotu a někdy takovou nemovitost nelze dát do zástavy vůbec (např. s VB "zákaz zcizení"). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše Vám přesně spočítají a navrhnou nejlepší možné řešení.